KLUBBAR

Rotaryklubb E-post Möte Tid Adress
Arboga arboga@rotary.se Onsdagar 11:45 Nygatan 42 73230 Arboga
Arvika Måndagar 18:20 Torggatan 67131 Arvika
Arvika Solberga arvika-solberga@rotary.se Fredagar 07:30 Strandvägen 2 67129 Arvika
Askersund askersund@rotary.se Tisdagar 18:30 Södra Infarten 696 30 Askersund
Degerfors Tisdagar 12:00 Degernäs Herrgård 69335 Degerfors
Fellingsbro fellingsbro@rotary.se Måndagar 12:00 Fellingsbro 732 71 Fellingsbro
Filipstad filipstad@rotary.se Måndagar 18:30 Hennickehammar 3 68292 FILIPSTAD
Forshaga-Deje Onsdagar 18:30 Bruksgatan 23 66732 Forshaga
Hallstahammar hallstahammar@rotary.se Tisdagar 07:30 Hans von Kantzows väg 50 734 40 Hallstahammar
Hällefors-Grythyttan Torsdagar 12:00 Prästg 2 71260 Grythyttan
Karlskoga-Nobel Torsdagar 11:45 Hyttåsvägen 12 69180 Karlskoga
Karlstad karlstad@rotary.se Måndagar 07:30 Västra Torggatan 2 652 25 KARLSTAD
Karlstad City karlstad-city@rotary.se Fredagar 07:30 Drottninggatan 4 65225 Karlstad
Karlstad-Tingvalla Torsdagar 11:45 Järnvägsgatan 1 652 25 Karlstad
Kolbäck kolback@rotary.se Måndagar 12:00 Västerkvarnsvägen 4 73493 Kolbäck
Kristinehamn kristinehamn@rotary.se Torsdagar 12:00 Södra Hamngatan 5 681 31 Kristinehamn
Kristinehamn Bro kristinehamn-bro@rotary.se Måndagar 11:30 Södra Hamngatan 5 681 31 Kristínehamn
Kumla kumla@rotary.se Fredagar 12:00 Stationsgatan 4 69235 KUMLA
Köping koping@rotary.se Måndagar 12:00 Östra Långgatan 27 73130 Köping
Köping-Scheele koping-scheele@rotary.se Onsdagar 12:00 Hultegrensgatan 10 731 50 Köping
Laxå Måndagar 12:00 Revirvägen 17, vid Rondellen E20 695 30 LAXÅ
Lindesberg lindesberg@rotary.se Måndagar 12:00 Kungsgatan 24 71130 Lindesberg
Nora rotarynora@gmail.com Torsdagar 12:00 Prästgatan 42 71331 Nora
Sala sala@rotary.se Tisdagar 11:45 Sala Stadshotell 73330 Sala
Skultuna skultuna@rotary.se Fredagar 12:00 Vallonvägen 15 72630 Skultuna
Sunne sunne@rotary.se Måndagar 18:30 Sundsbergsvägen 68693 Sunne
Surahammar surahammar@rotary.se Torsdagar 11:45 Köpmangatan 26-28 735 21 Surahammar
Torsby torsby@rotary.se Torsdagar 12:00 Utterbyn 20 68592 Torsby
Västerås vasteras@rotary.se Måndagar 11:30 Domkyrkoesplanaden 2 722 13 Västerås
Västerås Aurora vasteras-aurora@rotary.se Torsdagar 07:30 Kopparbergsvägen 10 722 13 Västerås
Västerås Rudbeckius vasteras-rudbeckius@rotary.se Tisdagar 11:45 Flottiljgatan 73 72131 Västerås
Västerås Västra vasteras-vastra@rotary.se Torsdagar 12:00 Domkyrkoesplanaden 2 721 09 Västerås
Västerås Östra-Mälare vasteras-ostramalare@rotary.se Fredagar 12:00 Domkyrkoesplanaden 2 72109 Västerås
Årjäng Torsdagar 12:00 Claras Torg 67230 Årjäng
Örebro orebro@rotary.se Onsdagar 12:00 Drottninggatan 19 70210 Örebro
Örebro Södra orebro-sodra@rotary.se Fredagar 12:00 Drottningg 19 70210 Örebro
Örebro Västra orebro-vastra@rotary.se Måndagar 12:00 Drottningg 19 702 30 Örebro
Örebro-Engelbrekt orebro-engelbrekt@rotary.se Torsdagar 12:00 Drottningg 19 70210 Örebro
Örebro-Mosjö orebro-mosjo@rotary.se Tisdagar 12:00 Brunnslyckevägen 70009 ÖREBRO

VAD ÄR ROTARY?

Rotary är en organisation för samhälls-engagerade personer med olika yrkesbak-grund, kön, ålder, religion och etnisk till-hörighet, som gör humanitära insatser och arbetar för att främja samförstånd, good-will och fred i världen.

LÄS MER

KONTAKTINFORMATION

Distriktguvernör (DG)

Gunnar Olsson
olsson35@gmail.com
070-2891037


Distriktssekreterare

Stefan Andersson
rotary.d2340@gmail.com
070-6967413


Distriktskattmästare

Gunnar Wahlsten
gunnar.wahlsten@f-komp.se
070-6801632