KLUBBAR

Rotaryklubb E-post Möte Tid Adress
Arlanda-Märsta arlanda-marsta@rotary.se Måndagar 11:30 Tornvägen 2 190 45 Stockholm-Arlanda
Danderyd danderyd@rotary.se Fredagar 07:30 Kungsvägen 2 182 79 Stocksund
Djursholm djursholm@rotary.se Fredagar 11:45 Hagbardsvägen 1 182 63 Djursholm
Djursholm Svitiod djursholm-svitiod@rotary.se Onsdagar 07:30 Hagbardsvägen 1 182 63 Djursholm
Ekerö Onsdagar 18:00 Bryggavägen 133 178 31 Ekerö
Enköping Måndagar 12:00 Kyrkogatan 7 74531 Enköping
Enköping-Trögden enkoping-trogden@rotary.se Torsdagar 12:00 Kyrkogatan 7 745 31 Enköping
Enköping-Vårfru enkoping-varfru@rotary.se Fredagar 07:00 Kyrkogatan 7 745 31 ENKÖPING
Håbo habo@rotary.se Måndagar 12:00 Kalmarsandsvägen 2 D 74631 Bålsta
Järfälla Onsdagar 12:00 Bruttovägen 1A 17543 Järfälla
Järfälla-Kvarnen jarfalla-kvarnen@rotary.se Fredagar 12:00 Bruttovägen 1A, (grind H) 17543 Järfälla
Knivsta knivsta@rotary.se Fredagar 12:30 Gredelbyvägen 138 74171 Knivsta
Lidingö lidingo@rotary.se Fredagar 12:00 Herserudsvägen 22 18134 Lidingö
Lidingö Milles lidingo-milles@rotary.se Fredagar 07:30 Hustegavägen 1 18190 Lidingö
Lidingö-Långängen lidingo-langangen@rotary.se Måndagar 12:00 Herserudsvägen 22 18150 Lidingö
Norrtälje norrtalje@rotary.se Torsdagar 12:00 Badstugatan 10 761 40 Norrtälje
Norrtälje Roden norrtalje-roden@rotary.se Måndagar 12:00 Sjötullsgatan 10 761 30 Norrtälje
Sigtuna sigtuna@rotary.se Måndagar 12:00 Manfred Björkquists Allé 2-4 193 22 Sigtuna
Sollentuna sollentuna@rotary.se Onsdagar 12:00 Aniaraplatsen 8 19147 Sollentuna
Sollentuna-Tureberg sollentuna-tureberg@rotary.se Tisdagar 12:00 Aniaraplatsen 8 19147 Sollentuna
Solna Haga solna-haga@rotary.se Fredagar 12:15 Hotellgatan 11 17125 SOLNA
Stockholm admin@stockholmrotary.se Tisdagar 12:00 Södra Blasieholmshamnen 8 10327 Stockholm
Stockholm Brommaplan stockholm-brommaplan@rotary.se Fredagar 07:30 Tunnlandet 15 16836 BROMMA
Stockholm City Första Frukost stockholm-city-forsta-frukost@rotary.se Tisdagar 07:15 Humlegårdsgatan 23 10244 Stockholm
Stockholm Downtown stockholm-downtown@rotary.se Fredagar 07:30 Nybrokajen 9 103 27 Stockholm
Stockholm Gamla Stan gamla-stan@rotary.se Måndagar 12:15 Österlånggatan 51 111 31 Stockholm
Stockholm Global City stockholm.globalcity@gmail.com Torsdagar 18:00 Kattgränd 1 11825 Stockholm
Stockholm International stockholm-international@rotary.se Torsdagar 18:00 Luntmakargatan 68 11351 Stockholm
Stockholm Kungsholmen Frukost stockholm-kungsholmen@rotary.se Fredagar 07:10 Rålambshovsleden 50 112 19 Stockholm
Stockholm Kungsträdgården Måndagar 12:00 Västra Trädgårdsgatan 11A 111 53 STOCKHOLM
Stockholm Nya Järva stockholm-nyajarva@rotary.se Tisdagar 18:00 Akalla by 164 78 Kista
Stockholm Strand Torsdagar 07:30 Arsenalsgatan 6 11147 Stockholm
Stockholm Östermalm stockholm-ostermalm@rotary.se Fredagar 07:30 Engelbrektsplan 2 114341 Stockholm
Stockholm-Bromma stockholm-bromma@rotary.se Torsdagar 12:15 Tranebergs strand 4 16740 Bromma
Stockholm-Djurgården stockholm-djurgarden@rotary.se Fredagar 11:45 Västra Trädgårdsgatan 11 A 11153 Stockholm
Stockholm-Humlegården stockholm-humlegarden@rotary.se Onsdagar 12:00 Arsenalsgatan 7, 2tr 11147 Stockholm
Stockholm-Kista stockholm-kista@rotary.se Fredagar 12:15 Färögatan 33 164 51 Kista
Stockholm-Klara stockholm-klara@rotary.se Måndagar 17:30 Västra Trädgårdsgatan 11 A 111 53 Stockholm
Stockholm-Ladugårdslandet stockholm-ladugardslandet@rotary.se Tisdagar 12:00 Västra Trädgårdsg. 11A 111 53 Stockholm
Stockholms Västra stockholms-vastra@rotary.se Onsdagar 12:00 Västra Trädgårdsgatan 11A 11153 Stockholm
Stockholm-Sergel stockholm-sergel@rotary.se Fredagar 11:45 Västra Trädgårdsgatan 11 A 111 53 STOCKHOLM
Stockholm-Spånga stockholm-spanga@rotary.se Onsdagar 11:45 Stormbyvägen 2-4 163 29 SPÅNGA
Stockholm-Vasaborgen Torsdagar 11:45 Västra Trädgårdsgatan 11A 111 53 Stockholm
Stockholm-Vällingby stockholm-vallingby@rotary.se Tisdagar 12:45 Maltesholmsv 1-3 162 15 Vällingby
Stockholm-Västerled stockholm-vasterled@rotary.se Måndagar 12:15 Tranebergs Strand 4 16740 Bromma
Sundbyberg sundbyberg@rotary.se Fredagar 12:15 Esplanaden 3 172 67 Sundbyberg
Täby taby@rotary.se Fredagar 12:00 Näsbyvägen 4 183 38 Täby
Täby Jarlabanke taby-jarlabanke@rotary.se Onsdagar 07:15 Stockholmsvägen 114 187 30 Täby
Täby-Attunda taby-attunda@rotary.se Måndagar 12:00 Näsbyvägen 4 183 30 Täby
Upplands Väsby upplands-vasby@rotary.se Fredagar 12:00 Kanalv 10 C 19461 Upplands Väsby
Upplands Väsby-Bredden upplandsvasbybredden@gmail.com Måndagar 07:15 Hotellvägen 1 19435 Upplands Väsby
Upplands-Bro upplands-bro@rotary.se Fredagar 12:00 Garpebodavägen 1 19692 Kungsängen
Uppsala Onsdagar 12:00 Östra Ågatan 73 75322 Uppsala
Uppsala Aros upsala-aros@rotary.se Fredagar 07:30 Akademiska sjukhuset, Ingång 55 751 85 Uppsala
Uppsala Glunten uppsala-glunten@rotary.se Tisdagar 07:30 Akademiska sjukhuset 751 85 Uppsala
Uppsala Linné Måndagar 07:73 Storgatan 30 753 31 Uppsala
Uppsala Norra Tisdagar 12:00 Orphei Drängars Plats 1 75311 Uppsala
Uppsala Södra uppsala-sodra@rotary.se Fredagar 12:00 Svartbäcksgatan 19 75332 Uppsala
Uppsala Östra uppsala-ostra@rotary.se Måndagar 12:00 Östra Ågatan 59 753 22 Uppsala
Uppsala-Carolina uppsala.carolina.rotary@gmail.com Torsdagar 12:00 Östra Ågatan 59 753 22 Uppsala
Vallentuna vallentuna@rotary.se Fredagar 07:30 Vallentuna Centrum 186 31 Vallentuna
Vaxholm waxholms@rotary.se Måndagar 18:30 Hamngatan 2 185 32 Vaxholm
Österåker osteraker@rotary.se Måndagar 11:30 Långhundravägen 36 184 44 Åkersberga
Österåker Första Frukost osteraker-forstafrukost@rotary.se Fredagar 07:15 Stationsgränd 3-5 18450 Åkersberga
Östhammar osthammar@rotary.se Måndagar 18:00 Drottninggatan 10 74231 Östhammar

VAD ÄR ROTARY?

Rotary är en organisation för samhälls-engagerade personer med olika yrkesbak-grund, kön, ålder, religion och etnisk till-hörighet, som gör humanitära insatser och arbetar för att främja samförstånd, good-will och fred i världen.

LÄS MER

KONTAKTINFORMATION

Distriktets e-post

agevarotary@gmail.com


Distriktguvernör (DG)

Anders Johansson
aej@comhem.se
072-5526659


Distriktssekreterare

Eva Ahlsten


Distriktskattmästare

Mika Lindfors