KLUBBAR

Rotaryklubb E-post Möte Tid Adress
Ale ale@rotary.se Måndagar 17:00 Vikenvägen 295 445 34 Bohus
Alingsås alingsas@rotary.se Fredagar 12:00 Bankgatan 1 44130 Alingsås
Alingsås-Nolhaga alingsas-nolhaga@rotary.se Måndagar 12:00 Bankgatan 1 44130 Alingsås
Bengtsfors Torsdagar 18:30 Karlsbergsv 3 66631 Bengtsfors
Borås boras@rotary.se Tisdagar 12:15 Hallbergsplatsen 2 50305 Borås
Borås Södra borassodra@rotary.se Måndagar 12:15 Yxhammarsgatan 30 503 31 Borås
Borås Viskan boras-viskan@rotary.se Fredagar 07:15 Yxhammarsgatan 29 50331 Borås
Borås Västra boras-vastra@rotary.se Onsdagar 12:15 Hallbergplatsen 2 503 30 Borås
Borås Östra borasostra.rotaryklubb@gmail.com Torsdagar 12:00 Yxhammarsgatan 30 50331 Borås
Göteborg goteborg@rotary.se Måndagar 12:15 Kungsportsavenyn 24 41136 GÖTEBORG
Göteborg City goteborg-city@rotary.se Fredagar 07:30 Skeppsbroplatsen 1 41121 Göteborg
Göteborg-Angered goteborg-angered@rotary.se Fredagar 12:30 Hjällbo Lillgata 1 42433 Angered
Göteborg-Frölunda Goteborg-frolunda@rotary.se Måndagar 12:30 AO Elliotsväg 10 41308 Göteborg
Göteborg-Gamlestaden goteborg-gamlestaden@rotary.se Torsdagar 12:15 Södra Vägen 20 412 54 Göteborg
Göteborg-Hovås goteborg-hovas@rotary.se Måndagar 17:00 Hovås 43655 Hovås
Göteborg-Kronhuset goteborg-kronhuset@rotary.se Torsdagar 17:30 Berzeliigatan 18 41253 Göteborg
Göteborg-Kungsporten kungsporten@rotary.se Fredagar 12:15 Nellickevägen 22 41263 Göteborg
Göteborg-Lindholmen goteborg-lindholmen@rotary.se Torsdagar 12:00 Lindholmsplatsen 1 41756 Göteborg
Göteborg-Långedrag goteborg-langedrag@rotary.se Måndagar 12:30 Talattagatan 10 426 76 V Frölunda
Göteborg-Marieholm goteborg-marieholm@rotary.se Tisdagar 12:15 Packhusgatan 8 411 13 Göteborg
Göteborg-Poseidon Måndagar 18:00 Lennart Torstenssonsgatan 3 412 56 Göteborg
Göteborg-Säve goteborg-save@rotary.se Fredagar 07:30 Gamla Tingstadsgatan 1 40276 Göteborg
Göteborg-Vinga goteborg-vinga@rotary.se Fredagar 07:30 Klippan 1 41451 Göteborg
Göteborg-Älvstranden goteborg-alvstranden@rotary.se Fredagar 12:00 Adolf Edelsvärds gata 5 414 51 Göteborg
Göteborg-Örgryte Tisdagar 12:15 Parkgatan 55 41138 Göteborg
Kind Torsdagar 19:00 514 92 Uddebo 514 92 Uddebo Uddebo
Kungsbacka City kungsbacka-city@rotary.se Onsdagar 18:00 Norra Torggatan 4 434 30 Kungsbacka
Kungsbacka-Särö kungsbacka-saro@rotary.se Fredagar 11:30 Storgatan 1 434 30 Kungsbacka
Kungshamn kungshamn@rotary.se Måndagar 18:30 Varvsgatan 9 45632 Kungshamn
Kungälv kungalv@rotary.se Tisdagar 18:30 Gamla Torget 2 44231 Kungälv
Kungälv-Marstrand kungalv-marstrand@rotary.se Måndagar 12:15 Gamla Torget 2 44231 Kungälv
Landvetter-Råda landvetter-rada@rotary.se Måndagar 12:00 Långenäs 150 435 35 Mölnlycke
Lerum lerum@rotary.se Tisdagar 17:00 Hedeforsvägen 58 44338 Lerum
Lerum Aspen lark@lerumaspenrk.se Fredagar 08:00 Aspenäsvägen 12 44331 Lerum
Ljungskile ljungskile@rotary.se Måndagar 19:00 Valdemar Svenssons v. 11 45980 Ljungskile
Majorna (Göteborg) majorna@rotary.se Måndagar 12:15 Adolf Edelsvärds gata 5 414 51 Göteborg
Mark Måndagar 18:30 Brättingstorpsvägen 28 51158 KINNA
Mark Kinnaborg Fredagar 12:15 Öresjövägen 46 51192 Örby
Mellerud Måndagar 18:15 Tingshusgatan 1 46431 Mellerud
Munkedal munkedal@rotary.se Måndagar 18:00 Håby 45591 Munkedal
Mölndal molndal@rotary.se Fredagar 07:15 Christina Halls väg 43166 Mölndal
Mölndal-Kållered Tisdagar 12:15 Åbyvägen 2-12 43122 Mölndal
Orust orust@rotary.se Torsdagar 19:00 Morlanda 135 47493 Ellös
Partille partille@rotary.se Måndagar 11:45 Arenatorget 2 43338 Partille
Stenungsund stenungsund@rotary.se Måndagar 11:45 Södra Stenungsön 106 444 48 Stenungsund
Strömstad stromstad@rotary.se Måndagar 11:45 Ångbåtskajen 4 452 30 Strömstad
Säffle Måndagar 12:15 Olof Trätäljagatan 2 66124 Säffle
Tanum tanum@rotary.se Fredagar 12:00 TanumStrand 457 95 Grebbestad
Trollhättan trollhattan@rotary.se Fredagar 12:15 Storgatan 47-49 46126 Trollhättan
Uddevalla-Byfjorden uddevalla-byfjorden@rotary.se Fredagar 12:00 Museigatan 2 45150 Uddevalla
Uddevalla-Skansen uddevalla-skansen@rotary.se Torsdagar 12:15 Riverside, Museigatan 2 451 50 Uddevalla
Ulricehamn ulricehamn@rotary.se Måndagar 12:00 Nygatan 36 523 30 Ulricehamn
Varberg varberg@rotary.se Fredagar 12:15 Kungsgatan 24 43241 Varberg
Varberg Bocksten varberg-bocksten@rotary.se Fredagar 07:15 Kungsgatan 24 43241 Varberg
Varberg-Getakärr varberg-getakarr@rotary.se Måndagar 12:00 Kungsgatan 24 43222 Varberg
Vårgårda-Herrljunga vhrotary@gmail.com Fredagar 11:45 Mathias Kök & Rum, Vårgårda (jämn vecka) 524 30 447 30 Herrljunga/Vårgårda
Vänersborg vanersborg@rotary.se Torsdagar 12:00 Kungsgatan 15 46221 Vänersborg
Vänersborg-Aurora vanersborg-aurora@rotary.se Fredagar 07:15 Kungsgatan 15 46233 Vänersborg
Åmål amal@rotary.se Fredagar 12:00 Kungsgatan 9 66221 Åmål
Åmål Tuppen sekreterare.tuppen@gmail.com Tisdagar 08:00 Kungsgatan 9 662 31 Åmål
Öckeröarna ockeroarna@rotary.se Fredagar 07:00 Stranden 14 475 31 Öckerö

VAD ÄR ROTARY?

Rotary är en organisation för samhälls-engagerade personer med olika yrkesbak-grund, kön, ålder, religion och etnisk till-hörighet, som gör humanitära insatser och arbetar för att främja samförstånd, good-will och fred i världen.

LÄS MER

KONTAKTINFORMATION

Distriktets e-post

distrikt.2360@rotary.se


Distriktguvernör (DG)

Christer Liljenberg
christer.liljenberg@if.se


Distriktssekreterare

Jeanette Gynning
jeanette@momak.se
070-6650824


Distriktskattmästare

Mikael Burman
mikael.burman@telia.com