Funktionärer

Distriktguvernör (DG)

Namn: Christer Liljenberg

Immediate Past Distr Governor (IPDG)

Namn: Hans Olov Jönsson

Telefon: +46 0725-874676

E-post: hansolov.jnsson@telia.com

Governor Elect (DGE)

Namn: Jerry Brattåsen

Telefon: +46 0735501909

E-post: jerry@brattasen.se

Distriktssekreterare

Namn: Jeanette Gynning

Telefon: +46 070-6650824

E-post: jeanette@momak.se

Executive Secretary

Namn: Jeanette Gynning

Telefon: +46 070-6650824

E-post: jeanette@momak.se

Distriktskattmästare

Namn: Mikael Burman

Assisterande Guvernör (AG)

Namn: Conny Leinstedt

Telefon: +46 0703-352462

E-post: conny@q-tech.se

Governor nominee (DGN)

Namn: Ulla-Britt Andréasson

Telefon: +46 0707-721294

E-post: u.b.andreasson.rotary@gmail.com

Kontaktperson RFE

Namn: Eric Nilsson

Telefon: +46 0706-731420

E-post: ericgnilsson@gmail.com

IT-samordnare distriktet

Namn: Christer Wecke

IT-samordnare distriktet

Namn: Ulf Andersson

Telefon: +46 0736 545402

E-post: ulf.andersson@amil.se

Webmaster distriktet

Namn: Jeanette Gynning

Telefon: +46 070-6650824

E-post: jeanette@momak.se

Ordf. TRF-kommittén

Namn: Henrik Frössling

Ordf. Info/PR-kommittén

Namn: Lena Liljenhed Ekman

Telefon: +46 0706-758288

Kontaktperson Stipendier

Namn: Henrik Frössling

Kontaktperson Läkarbanken

Namn: Britt Lindau

Kontaktperson Ungdomsutbyte (DC)

Namn: Eva Persson

Telefon: +46 0767-683413

E-post: eva-persson@telia.com

Ordf. medlemskapskommittén

Namn: Leif Jonsson

Lagrådsrepresentant

Namn: Stefan Ericson

Telefon: +46 0706-567800

E-post: eosericson@telia.com

Ledamot Medlemskapskonnittén

Namn: Ulla Andreasson

Telefon: +46 070-6002324

E-post: vinverde@telia.com

Kontaktperson GDPR

Namn: Hans Olov Jönsson

Telefon: +46 0725-874676

E-post: hansolov.jnsson@telia.com

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Iréne Josefsson

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Margareta Carlsson Lundin

Ordf, Finanskommittén

Namn: Margareta Carlsson Lundin

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Marie-Louise Simann

Telefon: +46 0703914451

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Ulla-Britt Andréasson

Telefon: +46 0707-721294

E-post: u.b.andreasson.rotary@gmail.com

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Per Frykner

Telefon: +46 0701-809528

E-post: fry@leissner.se

 

 

VAD ÄR ROTARY?

Rotary är en organisation för samhälls-engagerade personer med olika yrkesbak-grund, kön, ålder, religion och etnisk till-hörighet, som gör humanitära insatser och arbetar för att främja samförstånd, good-will och fred i världen.

LÄS MER

KONTAKTINFORMATION

Distriktets e-post

distrikt.2360@rotary.se


Distriktguvernör (DG)

Christer Liljenberg
christer.liljenberg@if.se


Distriktssekreterare

Jeanette Gynning
jeanette@momak.se
070-6650824


Distriktskattmästare

Mikael Burman
mikael.burman@telia.com