KLUBBAR

Rotaryklubb E-post Möte Tid Adress
E-Club of Riddarfjärden president@riddarfjarden.org Torsdagar 18:30 Västerlånggatan 79 111 29 Stockholm
Eskilstuna eskilstuna@rotary.se Fredagar 12:00 Hamngatan 11 63220 Eskilstuna
Eskilstuna Kloster-Munktell eskilstuna-kloster@rotary.se Måndagar 12:00 Hamngatan 9 632 20 Eskilstuna
Eskilstuna Rekarne eskilstuna-rekarne@rotary.se Onsdagar 12:00 Köpmangatan 68 633 40 Eskilstuna
Haninge haninge@rotary.se Fredagar 12:15 Nynäsvägen 8 136 47 HANINGE
Hemse hemse@rotary.se Torsdagar 18:00 Storgatan 11b 62350 Hemse
Järna Torsdagar 12:00 Skäve 9 153 31 Järna
Katrineholm katrineholm@rotary.se Måndagar 12:00 Storgatan 20 641 45 Katrineholm
Katrineholm-Backa katrineholm-backa@rotary.se Måndagar 12:00 Storgatan 20 64145 Katrineholm
Mariefred mariefred.rotary@gmail.com Måndagar 18:30 Kyrkogatan 1 64730 Mariefred
Nacka nacka@rotary.se Måndagar 12:00 Värmdövägen 84 120 08 Stockholm
Nykvarn nykvarn@rotary.se Måndagar 18:30 Näsby 52 15593 Nykvarn
Nyköping nykoping@rotary.se Fredagar 11:45 Nyköpingshus, Vallgatan 61131 Nyköping
Nyköping Gripen Torsdagar 12:00 Odd Fellows Gränd 1 61132 Nyköping
Nyköping Öster nykoping-oster@rotary.se Måndagar 12:00 Odd Fellows gränd 1 61132 Nyköping
Nynäshamn nynashamn@rotary.se Måndagar 11:40 Stadshusplatsen 3 149 30 Nynäshamn
Oxelösund oxelosund@rotary.se Onsdagar 12:00 Silfverstiernas väg 4 61341 Oxelösund
Saltsjöbaden saltsjobaden@rotary2370.se Fredagar 07:00 Torggatan 13331 Saltsjöbaden
Slite slite@rotary2370.se Måndagar 18:00 Kronbrunnsgatan 2 624 48 Slite
Stockholm Högalid stockholm-hogalid@rotary.se Tisdagar 12:00 Västra Trädgårdsgatan 11 A 111 53 Stockholm
Stockholm Söder stockholm-soder@rotary.se Måndagar 12:15 Stadsgården 6 10465 Stockholm
Stockholm-Fryshuset stockholm-fryshuset@rotary.se Fredagar 07:30 Mårtensdalsgatan 6 120 06 Stockholm
Stockholm-Skanstull stockholm-skanstull@rotary.se Måndagar 12:00 Västra Trädgårdsgatan 11 111 53 Stockholm
Stockholm-Älvsjö stockholm-alvsjo@rotary.se Måndagar 18:00 Johan Skyttes väg 214 125 34 Älvsjö
Strängnäs strangnas@rotary.se Tisdagar 11:45 Eskilstunavägen 34 645 34 Strängnäs
Strängnäs Bisp Thomas bispthomas@gmail.com Fredagar 11:45 Eskilstunavägen 34 64534 Strängnäs
Södertälje sodertalje@rotary.se Torsdagar 11:45 Täppgatan 15 151 21 Södertälje
Södertälje Östra sodertalje-ostra@rotary.se Måndagar 11:45 Täppg 15 15121 Södertälje
Trosa trosa@rotary.se Måndagar 19:00 Västra Långgatan 19 61935 Trosa
Tyresö tyreso@rotary.se Onsdagar 13:00 Vendelsövägen 85 13581 Tyresö
Vingåker vingaker@rotary.se Måndagar 18:00 Båsenberga 64393 Vingåker
Wisborg Fredagar 11:45 Färjeleden 3 621 58 Visby
Visby info@destema.se Måndagar 12:00 Solhemsgatan 3 62158 Visby
Visby-Silverhättan visby-silverhattan@rotary.se Tisdagar 11:45 Solhemsgatan 3 62158 Visby
Värmdö Skeppslag info@melinsradio.se Måndagar 12:00 Frankes väg 8, 13239 Saltsjö-Boo 13422 Gustavsberg
Värmdö Skärgård sekreterare@varmdoskargard.se Fredagar 07:30 Värmdögatan 1 13431 Gustavsberg

VAD ÄR ROTARY?

Rotary är en organisation för samhälls-engagerade personer med olika yrkesbak-grund, kön, ålder, religion och etnisk till-hörighet, som gör humanitära insatser och arbetar för att främja samförstånd, good-will och fred i världen.

LÄS MER

KONTAKTINFORMATION

Distriktguvernör (DG)

Gun-Marie Östedt-Axelsson
gog.axelsson@telia.com
070-2842816


Distriktssekreterare

Marianne Philp


Distriktskattmästare

Barbro Andersson