Distrikt 2400
STOCKHOLMS VÄSTRA

FUNKTIONÄRER

 

Distriktguvernör (DG)

Namn: Agneta Råberg

Immediate Past Distr Governor (IPDG)

Namn: Annika Svensson

Telefon: +46 0733-788291

E-post: annika@eldsberga.se

Governor Elect (DGE)

Namn: Bengt Jansson

Telefon: +46 0725-474400

E-post: pgsfiven@hotmail.com

Governor nominee (DGN)

Namn: Peter Glimvall

Telefon: +46 0708-915340

E-post: peter.glimvall@gmail.com

Distriktssekreterare

Namn: Gisela Andersson

Executive Secretary

Namn: Magnus Jönsson

Telefon: +46 072-1841467

E-post: magnus@emak.se

Distriktskattmästare

Namn: Thomas Nordahl

Distriktsrevisor

Namn: Kristel Sundahl

Telefon: +46 070-9623738

Distriktsrevisor

Namn: Johan Törnquist

Kontaktperson RYLA

Namn: Tania Aspman

Kontaktperson RFE

Namn: Gun Klevås

Telefon: +46 0705-221824

E-post: gun@klevas.se

IT-samordnare distriktet

Namn: Magnus Jönsson

Telefon: +46 072-1841467

E-post: magnus@emak.se

Webmaster distriktet

Namn: Birgitta Rydztröm

Ordf. TRF-kommittén

Namn: Annika Svensson

Telefon: +46 0733-788291

E-post: annika@eldsberga.se

Ordf. Info/PR-kommittén

Namn: Birgitta Rydztröm

Kontaktperson Läkarbanken

Namn: Håkan Thulin

Telefon: +46 70-6604448

E-post: bcht.thulin@gmail.com

Kontaktperson Ungdomsutbyte (DC)

Namn: Lindy Olofsson

Kontaktperson Polio Plus

Namn: Elisabeth Bava

Telefon: +46 076-1710550

E-post: elisabeth.bava@gmail.com

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Marie Abrahamsson

Revisor suppleant

Namn: Mikael Jaksic

Revisionskommitté TRF

Namn: Bo Lennart Nilsson

Medlemskommitté

Namn: Frederik Svärd

Medlem i DGs team

Namn: Carl-Gustaf Göthe

Ledamot finanskommittén

Namn: Staffan Råberg

Distriktskonferensgeneral

Namn: Peder Möllerstedt

Revisionskommitté TRF

Namn: Christer Harplinger

Telefon: +46 070-3744801

E-post: christer.harplinger@telia.com

Kontaktperson RotaryRewards

Namn: Annika Svensson

Telefon: +46 0733-788291

E-post: annika@eldsberga.se

Ordf i utbildningskommittén

Namn: Malin Andersson

Ledamot finanskommittén

Namn: Elisabeth Karlsson

Telefon: +46 073-0213017

E-post: elisabeth@alvestarevision.se

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Elisabeth Strokirk

Telefon: +46 0708-349401

E-post: elisabeth.strokirk@telia.com

Revisionskommitté TRF

Namn: Gunnar Persson

Nomineringskommitté

Namn: Birgitta Krook Larsson

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Camilia Qvist

Telefon: +46 0708-237006

E-post: camilia.qvist@ec.se

Nomineringskommitté

Namn: Lars Hornborg

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Elisabeth Kullenberg

Moderator

Namn: Lars Hornborg

Assisterande guvernör (AG)

Namn: Cecilia Nilsson

Ordf. finanskommittén

Namn: Sven Westhoff

Telefon: +46 070-2899200

E-post: westhoff.sven@telia.com

Nomineringskommitté

Namn: Kurt Månsson

Telefon: +46 070-5459560

E-post: kurtafmansson@gmail.com

Revisor suppleant

Namn: Charles Bengtsson

Kontaktperson U-fonden

Namn: Bo Mazetti-Nissen