Funktionärer

President

Namn: Margit Svenson

Telefon: +46 070-2415884

E-post: margit.svenson@gmail.com

Sekreterare

Namn: Karin Nordvaller

Telefon: +46 0735054405

E-post: karin.nordvaller@userbook.com

Skattmästare

Namn: Hans Ek

Telefon: +46 0731070368

E-post: ek.hans.b@gmail.com

IT-samordnare

Namn: Lennart Nyh

Telefon: +46 070-5577296

E-post: lennart.nyh@gmail.com

Executive Secretary

Namn: Lennart Nyh

Telefon: +46 070-5577296

E-post: lennart.nyh@gmail.com

Ansvarig Internationell tjänst

Namn: Eva von Sydow

Telefon: +46 070-7550654

E-post: eva@sydow.nu

Kontaktperson internationell tjänst

Namn: Eva von Sydow

Telefon: +46 070-7550654

E-post: eva@sydow.nu

Ansvarig Ungdomstjänsten

Namn: Bengt Sylvan

Telefon: +46 0707775691

E-post: Bengt.Sylvan@danderyd.se

Närvarorapportör

Namn: Lennart Nyh

Telefon: +46 070-5577296

E-post: lennart.nyh@gmail.com

Kontaktperson Ungdomsutbyte

Namn: Bengt Sylvan

Telefon: +46 0707775691

E-post: Bengt.Sylvan@danderyd.se

Ansvarig Samhällstjänst

Namn: Carin Craelius

Telefon: +46 0704-330264

E-post: carin.craelius@gmail.com

Kontaktperson Media

Namn: Margit Svenson

Telefon: +46 070-2415884

E-post: margit.svenson@gmail.com

Webmaster

Namn: Lennart Nyh

Telefon: +46 070-5577296

E-post: lennart.nyh@gmail.com

Ledamot Klubbkommittén

Namn: Elisabeth Gustafsson Lövgren

Telefon: +46 0730326968

E-post: elisabeth@lovgrensadvokatbyra.se

Kontaktperson Samhällstjänst

Namn: Carin Craelius

Telefon: +46 0704-330264

E-post: carin.craelius@gmail.com

Ledamot TRF-kommittén

Namn: Dag Johannesson

Telefon: +46 070-5221134

E-post: dagaxeljohannesson@gmail.com

Ansvarig Klubbtjänsten

Namn: Claes Malmsten

Telefon: +46 073-3094455

E-post: malmstenclaes@gmail.com

Ordf. Programkommittén

Namn: Katja Werner

Telefon: +46 0702348091

E-post: katja.m.werner@gmail.com

Ordf. Klubbkommittén

Namn: Nils Ribbing

Telefon: +46 070-4976331

E-post: Nils.ribbing@gmail.com

Ansvarig Yrkestjänsten

Namn: Kicki Molin

Telefon: +46 0709-957015

E-post: kicki.molin@yesboxtalent.se

Kontaktperson Rekrytering

Namn: Claes Malmsten

Telefon: +46 073-3094455

E-post: malmstenclaes@gmail.com

PR och information

Namn: Fredrik Näslund

Telefon: +46 0733117158

E-post: fredrik@marenavi.com

Ledamot Programkommittén

Namn: Owe Svantegård

Telefon: +46 073-755 41 07

E-post: owe.svantegard@gmail.com

Kontaktperson Yrkestjänst

Namn: Kicki Molin

Telefon: +46 0709-957015

E-post: kicki.molin@yesboxtalent.se

Immediate Past President (IPP)

Namn: Anders Bergstrand

Telefon: +46 708-484777

E-post: anders@peraspera.se

Tillträdande President

Namn: Birgitta Lindenbaum Brisius

Telefon: +46 070-5485253

E-post: birgittalindenbaumbrisius@gmail.com

Revisor

Namn: Ulf Dahlgren

Telefon: +46 070-8696619

E-post: e2ulfd@gmail.com

 

 

VAD ÄR ROTARY?

Rotary är en organisation för samhällsengagerade personer med olika yrkesbakgrund, kön, ålder, religion och etnisk tillhörighet, som gör humanitära insatser och arbetar för att främja samförstånd, goodwill och fred i världen.

LÄS MER

KONTAKTINFORMATION

Tel: 735054405 E-post: djursholm@rotary.se


MÖTESINFORMATION

Ordinarie mötesplats:

Djursholms Golfklubb
Hagbardsvägen 1
182 63 Djursholm

Ordinarie mötestid: Fredagar 11:45

Hitta hit:
Ingen bild
Nästa möte:

Studiebesök Porsche Center
2019-11-29 11:45