Funktionärer

President

Namn: Hans-Olof Almquist

Telefon: +46 0704-271014

E-post: hans-olof@almquist.nu

Sekreterare

Namn: Magnus Bolle

Telefon: +46 0705739116

E-post: magnus.bolle@telia.com

Skattmästare

Namn: Jan-Erik Gardehall

Telefon: +46 070-6765941

E-post: gardehall@telia.com

IT-samordnare

Namn: Lars Zetterström

Telefon: +46 070-5561909

E-post: zetterstrom.lars@telia.com

Ordf. Medlemskommittén

Namn: Mikael Dalenius

Telefon: +46 0760073420

E-post: mikaeldalenius@hotmail.com

Ordf. Programkommittén

Namn: Åke Hännestrand

Telefon: +46 0733-927064

E-post: ake.hannestrand@gmail.com

Ordf. Info/PR-kommittén

Namn: Magnus Bolle

Telefon: +46 0705739116

E-post: magnus.bolle@telia.com

Revisor

Namn: Roy Rundgren

Telefon: +46 0763-699473

E-post: holjers@hotmail.com

Kontaktperson RFE

Namn: Göran Nisshagen

Telefon: +46 0702-206650

E-post: goran@nisshagen.com

Ordf. Internationella

Namn: Göran Nisshagen

Telefon: +46 0702-206650

E-post: goran@nisshagen.com

Klubbkontakt LARK

Namn: Hans-Olof Almquist

Telefon: +46 0704-271014

E-post: hans-olof@almquist.nu

Tillträdande President

Namn: Mikael Dalenius

Telefon: +46 0760073420

E-post: mikaeldalenius@hotmail.com

Mentorskontakt

Namn: Anders Haggård

Telefon: +0 0705-635211

E-post: anders.haggard@telia.com

Immediate Past President (IPP)

Namn: Gunnar Mattsson

Telefon: +46 0706-506014

E-post: mattsson.gunnar@telia.com

Arkivarie

Namn: Lars-Olof Ekerborn

Telefon: +46 0705-681099

E-post: l.o.ekerborn@telia.com

vice Sekreterare

Namn: Tommy Johansson

Telefon: +46 705-202031

E-post: et.johansson@telia.com

Ordf. Samhällstjänst

Namn: Kjell Björkander

Telefon: +46 0705-182930

E-post: kjell.bjorkander@telia.com

2:e VP President

Namn: Magnus Lansenfeldt

Telefon: +46 0704221927

E-post: m.lansenfeldt@outlook.com

Klubbmästare

Namn: Arne Gabrielsson

Telefon: +46 0706-962815

E-post: arne.gabrielsson@gmail.com

Ungdomskontakt

Namn: Mats Åhman

Telefon: +46 0706-247030

E-post: mats.ahman@arbetskonsulter.com

Revisor

Namn: Åke Axelsson

Telefon: +46 0707-836987

E-post: gamekainvest@hotmail.com

Ordf. Klubbkommittén

Namn: Svante Stocks

Telefon: +46 0703-101840

E-post: svante.stocks@gmail.com

Ordf. Stöd och Hjälp

Namn: Arne Kalldert

Telefon: +0 070-6244532

E-post: arne.456@hotmail.com

Ordf. Kamratskapskommittén

Namn: Bengt-Göran Persson

Telefon: +46 0707-260112

E-post: bengtgoran@veabtrg.se

Ledamot Styrelsen

Namn: Svante Stocks

Telefon: +46 0703-101840

E-post: svante.stocks@gmail.com

Golfkontakt

Namn: Lars-Olof Olofsson

Telefon: +46 0705-852233

E-post: lobavsjoryd@gmail.com

 

 

VAD ÄR ROTARY?

Rotary är en organisation för samhällsengagerade personer med olika yrkesbakgrund, kön, ålder, religion och etnisk tillhörighet, som gör humanitära insatser och arbetar för att främja samförstånd, goodwill och fred i världen.

LÄS MER

KONTAKTINFORMATION

E-post: lerum@rotary.se


MÖTESINFORMATION

Ordinarie mötesplats:

Odd Fellowgården
Hedeforsvägen 58
44338 Lerum

Ordinarie mötestid: Tisdagar 17:00

Hitta hit:
Ingen bild
Nästa möte:

Julens böcker.
2019-11-26 17:00