Kontakt

 

 

Rotary Sverige Distrikt 2320 - 2410

Svensk Rotary Service Ideell förening (SRS),

Hyltegatan 41, 302 37 Halmstad

Org nr: 802004-4981

Nedan följer kontaktpersoner inom Rotary i Sverige 2017-2018.

SRS Styrelseordförande

 

DG 2330

Irene Andersson


Telefon/mobil: 070-6580537
Telefon: 0240-23065

srs@rotary.se

 

 

 

 -----------

 

SRS ledamot

 

IT

DG 2320

Ronny Pekkari

Telefon/mobil: 0706-561606
Telefon: 0920-111111

rpekkari@gmail.com

 

 

 

 -------------

 

SRS ledamot

 

SRS Sekreterare

DG 2340

Anneli Jelgert

Telefon/mobil: 073-0464499
Telefon: 0573-41129

annelijelgert@gmail.com

 

 

 ------------

 

SRS ledamot

 

MedlemsService

DG 2350

Peter Eklund

Telefon/mobil: 0708-248342
Telefon: 018-129465

peter.ng.eklund@gmail.com

 

 

 --------- 

 

SRS ledamot

 

Stiftelser

DG 2360

Hans Olov Jönsson

Telefon/mobil: 0725-874676
Telefon: 031-164676

hansolov.jnsson@telia.com

 

 

 ----------

 

SRS ledamot

 

PR & Kommunikation

DG 2370

Ingrid Sjöbeck

Telefon/mobil: 070-3543616
Telefon:

ingrid.m.sjobeck@gmail.com

 

 

 ----------

 

SRS ledamot

 

Ekonomi

DG 2380

Anders Larsson

Telefon/mobil: 070-6226290
Telefon: 0371-20150

anders.flahult@gmail.com

 

 

 ----------

 

SRS ledamot

 

MedlemsService

Tidn. Rotary Norden

DG 2390

Peter Lindqvist

Telefon/mobil: 070-5508158
Telefon: 070-5508158

pl@plindqvist.se

 

 

 ----------

 

SRS ledamot

 

PR & Kommunikation

DG 2400

Gun Klevås

Telefon/mobil: 0705-221824
Telefon:  

gun@klevas.se

 

 

 ----------

 

SRS ledamot

 

IT

DG 2410

Ulf Gustafsson

Telefon/mobil: 070-3360036
Telefon: 013-393171  

ulf@helleberga.se

 

 

 -----------------

 
 

Adjungerad DGE

 

DGE 2400

Anders Ranefjord

Telefon/mobil: 0708-205400
Telefon:  

anders.ranefjord@gmail.com

 
 

Adjungerad DGE

 

DGE 2370

Tommy Lekenmyr

Telefon/mobil:  0709-94 39 09

rotary.lekenmyr@gmail.com 
 
 

------------------

 

 

Controller SRS

 

PDG 2400

Christer Harplinger

Telefon/mobil: 0703-744801
Telefon: 035-106567

Christer.harplinger@telia.com

 Christer Harplinge

 

 ---------------- 

 

ROTARACT

Landspresident

2018-2019

Anthony Várady

Anthony@varady.se
    

 

Projektledare för konferensen Nordact 2018

Linnea Lundblad

lundblad016@hotmail.com

 

 

 ---------------  

 

PR- och Info-gruppen

Gruppledare PR

Webb ansvarig

PDG 2360

Anna-Carin Dettner


Telefon/mobil: 0708-110625

annacarindettner@me.com

  Anna Karin Dettner

 

IT-gruppen

Ordförande

 

Kent Vesterberg

Telefon/mobil: 0705-404878
Telefon arb: 08-57021548

Kent@zolv.se

 

 

 --------------- 

 

 

Ordförande

Stiftelsen U-fonden,

PDG 2390

Viveca Serder

Telefon/mobil: 0707-575760

viveca@serder.se

 Viveca Serder

 

Ordförande

Stiftelsen Rotary Hjälper

PDG 2320

Per Dahlqvist

Telefon/ mobil: 070- 585 39 29

per.dahlqvist@rotaryhjalper.se      

 Per Dahlqvist

 

 ---------------- 

 

 

Ordförande

Stiftelsen Rotarys Ungdomsutbyte

Olof Frisk

Telefon:
Mobil: 070-6964114

olof.frisk@gmail.com

 

 

 --------------- 

 

 

Rotary Norden,

Svensk representant

PDG D2330

Anders Wallin

Mobil: 070-2613241

 and.wallin@telia.com  

  17321 Anders Wallin

 

 --------------  

 

 

Ordförande

Stiftelsen

Rotarys Läkarbank

Kalmar RK

Margareta Wargelius


Mobil: 0706-718558

margareta.wargelius@telia.com

 Margareta Wargelius

 

 -------------

 

 

Ordförande

Stiftelsen Kurt Belfrages Minnesfond

Stockholm RK

Lena Hokfelt


Mobil: 070-2340319

lena.hokfelt@equalvalue.se

  Lena Hokfelt

 

 ------------- 

 

 

Auktoriserad Revisor

SRS

Anderstorp RK

Christina Kennethsson


Mobil: 0709-295362

christina.kennethsson@se.pwc.com

 Christina Kennethsson

 

Revisor SRS

PP Stockholm-Västerled RK

Marianne Waplan


Mobil: 0723-689323

marianne@waplan.se

 Marianne Waplan

 

 ---------------